Výukové programy pro MŠ, ZŠ a ŠD


kde: DDM BETA - Dubina, Jana Zajíce 983
obsah programu: výtvarné a tvořivé dílny pro děti
délka trvání: 1,5 - 2 hodiny
cena dle typu programu
kontakt pro přihlášení: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odlévání mýdel a výroba dárkové krabičky

Rozehřátou mýdlovou hmotu dobarvíme a dodáme příjemné aroma (esenciální olejíčky, přírodní silice). Do hmoty lze přidat různé ingredience - nejčastěji sušené bylinky, ovesné vločky, strouhaný kokos atd Transparentní mýdlová hmota rostlinného původu s vysokým obsahem glycerinu. Nalijeme do mýdlových forem, necháme ztuhnout. Po dobu tuhnutí mýdla si vyrobíme papírovou dárkovou krabičku na mýdlo.
Délka programu cca 1,5 hodiny, cena programu  50,-- Kč/dítě.

Mýdlo a dárková krabička

Výroba koupelové soli v dárkovém balení

Vyrobíme si  kornout nebo sáček s koupelovou solí. Nejprve si sůl obarvíme, popřípadě naparfemujeme. Sůl vrstvíme v různých barevných kombinaích do celofánového sáčku, zavážeme mašlí a připevníme předem vlastně vyrobenou papírovou jmenovku.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 40,-- Kč/dítě

Koupelová sůl

Gelové svíčky a výroba dárkové krabičky

Gelové svíčky nejlépe vyniknou v průhledné nádobce. Z poměrně levné sklenky můžeme vykouzlit pomocí gelového vosku nádhernou svíčku, která  navodí pokojnou a ničím nerušenou atmosféru. Rozehřátý gelový vosk dobarvíme a dodáme příjemné aroma (esenciální olejíčky, přírodní silice). Připravíme si knot, do skleněného kalíšku si připravíme dno svíčky z různých materiálů a potom  nalijeme rozehřátou hmotu do předem připraveného sklěněného kalíšku. Gelový vosk tuhne poměrně rychle. Po dobu tuhnutí gelové svíčky si vyrobíme papírovou dárkovou krabičku na svíčku.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 50,-- Kč/dítě

Gelové svíčky

Enkaustika

Přijďte nahlédnout do tajů staré výtvarné techniky - enkaustiky - malování voskem. Vyzkoušíme si základní techniky malování a seznámíme se s nejdůležitějšími pomůckami. Každý si vytvoří své originální přáníčko, kterým může překvapit své blízké. Obrázky budeme malovat voskem a vyškrabávat špejlí.  Nabízíme různé motivy - ilustrativní obrázek - viz níže.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 40,-- Kč/dítě

krajina
hvězda
vejíř, spirála, kolo

Hrátky s drátky

Seznámení s jednou z nejstarších řemeslných technik - drátkováním.  K drátování vám stačí prostor, trochu šikovnosti a pár dalších cviků a zručnosti. Využíváme dráty různých typů a tlouštěk v kombinaci s barevnými korálky. Níže si vyberte nabízený motiv.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 40,-- Kč/dítě

srdce
ryba
ptáček
anděl

Malování na textil

Prostřednictvím speciálních barev na textil si vytvoříme originální tašku,gymvak nebo triko. Používáme různé techniky zdobení textilu - tupování, sprejování, razítkování a na závěr zvýraznění konturami. V případě programu vlastní trika je nutné, aby každé dítě mělo své vlastní bavlněné triko 100% bavlna - hladké, nevroubkované a vyžehlené.   U tašek i u triček je třeba vždy předem vybrat barevnou variantu černá nebo bílá. Dále je třeba si zvolit motiv, který budete malovat - lapače snů, smajlíci nebo mandaly.
Délka programu 1, 5 - 2 hodiny

cena tašky černé 60,-- Kč, světlé 50,-- Kč/dítě
cena tričko černé 50,-- Kč, bílé 40,-- Kč/dítě
cena gymvak 60,-- Kč/dítě

tašky světlé
tašky černé
trička černá
trička bílá
gymvak

Exploding box

Exploding box - explodující skládáná krabička. Papírová technika, vytvoříme si vrstvenou krabičku, kterou můžeme doplnit vlastními fotografiemi nebo čajovými sáčky. Z archu barevného papíru vytvoříme plášt a vrstvy krabičky, Na jednotlivých dílech si můžeme vytvořit další kapsy nebo dozdobit další skládanou minikrabičkou. Na závěr si děti vytvoří víčko krabičky, které dozdobí samolepkami nebo vrstvenými výřezy. Ilusttrační foto - viz níže
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 50,-- Kč/dítě

krabička

Lžička zdobená FIMO hmotou v dárkovém balení

Každé dítě si  odnese domů originální čajovou lžičku, které si ozdobí hmotou FIMO. Na výběr máte několik tématických motivů  - masopustní zvířata, velikonoční motivy, květiny a srdíčka ke Dni matek. Po dobu zapékání vytvořené lžičky si děti vytvvoří dárkové papírové pouzdro na lžičku.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 50,-- Kč/dítě

lžička
lžička v dárkovém balení

 

Nabídka preventivních a vzdělávafcích programů pro MŠ a ZŠ

 proklikem na příslušné datum se zobrazí bližší informace
- přihlašování na pořady: jTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Příhody včelích medvídků

čtvrtek 26. 3. 2020

  • Jarní příběh dvou brášků Brumly a Čmeldy plný dobrodružství a zábavy. Písničky složil Petr Skoumal, texty napsal Zdeněk Svěrák.Všechny písničky v pohádce uslyšíte živě.

Na červenou stát aneb duben měsíc bezpečnosti

pondělí 6. 4. 2020

  • Preventivní program pro mladší děti zaměřený na dopravní výchovu. 

Šikana a její varianty

čtvrtek 16. 4. 2020

  • Interaktivní preventivní program pro žáky základních škol. Pořad je zaměřen na různé formy šikany, včetně kyberšikany. 

 

 


Ilustrační obrázek obličeje

kroužky & kluby

Elektronická přihláška

Novinky z DDM

SOUTĚŽ VELIKONOCE S BETOU

Od pondělí 6.4. do pátku 10.4.2020 každý den se  postupně seznámíte se zvyky, symboly a obřady, které provází Velikonoce. Informace zde.

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - "POHÁDKOVÝ SEN"

DDM Beta vyhlásila výtvarné soutěže "Pohádkový sen", nabízíme možnost tvoření na velkoformátový 1x1 m papír - cena 30,- Kč/dítě. Děti pracují po skupinách 3-5, houbičkami společně malují dle předlohy nebo fantazie. Pro informaci k výukovým programům zaměřeným na soutěž kontaktujte, prosím, Janu Radostovou, tel. 737 213 869.

TVOŘÍME V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

Vážení rodiče a vážení účastníci našich zájmových kroužků.
V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol a školských zařízení, vyhlášeným nouzovým stavem a dalšími nařízeními jsme Vám připravili tvoření v domácím prostředí. Od  25. března 2020 budeme na naše webové stránky a náš facebook umisťovat kreativní a vzdělávací aktivity (hry, videa, návody, kvízy apod.) pro využití vašeho volného času.
SLEDUJTE ODKAZ

Adresa

Dům dětí a mládeže BETA Pardubice
Štolbova 2665
Pardubice 530 02

IČ: 72051159

logo Pohybového centra Hroch logo Zonerama logo TCK Virginia
© 2016-2020 Dům dětí a mládeže BETA Pardubice