Výukové programy pro MŠ, ZŠ a ŠD


kde: DDM BETA - Dubina, Jana Zajíce 983
obsah programu: výtvarné a tvořivé dílny pro děti
délka trvání: 1,5 - 2 hodiny
cena dle typu programu
kontakt pro přihlášení: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odlévání mýdel a výroba dárkové krabičky

mýdla a krabičky

Rozehřátou mýdlovou hmotu dobarvíme a dodáme příjemné aroma (esenciální olejíčky, přírodní silice). Do hmoty lze přidat různé ingredience - nejčastěji sušené bylinky, ovesné vločky, strouhaný kokos atd Transparentní mýdlová hmota rostlinného původu s vysokým obsahem glycerinu. Nalijeme do mýdlových forem, necháme ztuhnout. Po dobu tuhnutí mýdla si vyrobíme papírovou dárkovou krabičku na mýdlo.
Délka programu cca 1,5 hodiny, cena programu  50,-- Kč/dítě.

 

Výroba koupelové soli v dárkovém balení

koupelová sůl

Vyrobíme si  kornout nebo sáček s koupelovou solí. Nejprve si sůl obarvíme, popřípadě naparfemujeme. Sůl vrstvíme v různých barevných kombinaích do celofánového sáčku, zavážeme mašlí a připevníme předem vlastně vyrobenou papírovou jmenovku.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 40,-- Kč/dítě

 

Gelové svíčky a výroba dárkové krabičky

gelové svíčky

Gelové svíčky nejlépe vyniknou v průhledné nádobce. Z poměrně levné sklenky můžeme vykouzlit pomocí gelového vosku nádhernou svíčku, která  navodí pokojnou a ničím nerušenou atmosféru. Rozehřátý gelový vosk dobarvíme a dodáme příjemné aroma (esenciální olejíčky, přírodní silice). Připravíme si knot, do skleněného kalíšku si připravíme dno svíčky z různých materiálů a potom  nalijeme rozehřátou hmotu do předem připraveného sklěněného kalíšku. Gelový vosk tuhne poměrně rychle. Po dobu tuhnutí gelové svíčky si vyrobíme papírovou dárkovou krabičku na svíčku.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 50,-- Kč/dítě

 

Enkaustika

enkaustika hvězda

Přijďte nahlédnout do tajů staré výtvarné techniky - enkaustiky - malování voskem. Vyzkoušíme si základní techniky malování a seznámíme se s nejdůležitějšími pomůckami. Každý si vytvoří své originální přáníčko, kterým může překvapit své blízké. Obrázky budeme malovat voskem a vyškrabávat špejlí.  Nabízíme různé motivy.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 40,-- Kč/dítě

 

Hrátky s drátky

drátkování VP

Seznámení s jednou z nejstarších řemeslných technik - drátkováním.  K drátování vám stačí prostor, trochu šikovnosti a pár dalších cviků a zručnosti. Využíváme dráty různých typů a tlouštěk v kombinaci s barevnými korálky. Níže si vyberte nabízený motiv.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 40,-- Kč/dítě

 

Malování na textil

malování na textil

Prostřednictvím speciálních barev na textil si vytvoříme originální tašku,gymvak nebo triko. Používáme různé techniky zdobení textilu - tupování, sprejování, razítkování a na závěr zvýraznění konturami. V případě programu vlastní trika je nutné, aby každé dítě mělo své vlastní bavlněné triko 100% bavlna - hladké, nevroubkované a vyžehlené.   U tašek i u triček je třeba vždy předem vybrat barevnou variantu černá nebo bílá. Dále je třeba si zvolit motiv, který budete malovat - lapače snů, smajlíci nebo mandaly.
Délka programu 1, 5 - 2 hodiny

cena tašky černé 60,-- Kč, světlé 50,-- Kč/dítě
cena tričko černé 50,-- Kč, bílé 40,-- Kč/dítě
cena gymvak 60,-- Kč/dítě

 

Exploding box

krabička 2 3

Exploding box - explodující skládáná krabička. Papírová technika, vytvoříme si vrstvenou krabičku, kterou můžeme doplnit vlastními fotografiemi nebo čajovými sáčky. Z archu barevného papíru vytvoříme plášt a vrstvy krabičky, Na jednotlivých dílech si můžeme vytvořit další kapsy nebo dozdobit další skládanou minikrabičkou. Na závěr si děti vytvoří víčko krabičky, které dozdobí samolepkami nebo vrstvenými výřezy. Ilusttrační foto - viz níže
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 50,-- Kč/dítě

 

Lžička zdobená FIMO hmotou v dárkovém balení

Lžička zdobená fimo hmotou

Každé dítě si  odnese domů originální čajovou lžičku, které si ozdobí hmotou FIMO. Na výběr máte několik tématických motivů  - masopustní zvířata, velikonoční motivy, květiny a srdíčka ke Dni matek. Po dobu zapékání vytvořené lžičky si děti vytvvoří dárkové papírové pouzdro na lžičku.
Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny, cena 50,-- Kč/dítě

l

Nabídka preventivních a vzdělávafcích programů pro MŠ a ZŠ

připravujeme pro Vás nabídku na školní rok 2020/2021
- přihlašování na pořady: jTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Ilustrační obrázek obličeje

kroužky & kluby

Elektronická přihláška

Novinky z DDM

VYHODNOCENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE „POHÁDKOVÝ SEN“

Výtvarné soutěže se zúčastnilo celkem 15 MŠ, ZŠ, DDM, ZUŠ z Pardubic. Celkem bylo hodnoceno 119 výtvarných prací od jednotlivců a kolektivů ve čtyřech věkových kategoriích.

Všem zúčastněným děkujeme za píli a blahopřejeme všem oceněným. Oceněné výtvarné práce budou vystaveny v prosklených částech ABC klubu – budova DDM BETA, Pardubice.

 

Více informací zde

ADVENTNÍ ČAS NAPLNĚNÝ DOBRÝMI SKUTKY

Hra pro všechny laskavé bytosti

Každý prosincový den si vybarvíte pastelkami jedno /příslušné/ políčko s obrázkem v adventním kalendáři. Na druhou stranu si k danému dni napíšete, jaký dobrý skutek jste pro koho udělali.

Více informací naleznete zde

ANDĚLSKÁ VÁNOČNÍ VÝZVA

Ahoj všichni,

vyzýváme šikovné zlaté české ručičky, aby se zapojily a zkusily vytvořit nebo vyfotit nějakého andílka.

Více informací naleznete zde

© 2016-2020 Dům dětí a mládeže BETA Pardubice